Milyenek a jó csapatépítő játékok?

A csapat akkor épül igazán, ha lehetősége van rá, hogy összetett kihívásokat teljesítsen.  A csapatnak teljesen összehangoltnak és együttműködőnek kell lennie a feladat(ok) elvégzéséhez. Fontos, hogy a feladatot úgy alkossuk meg, hogy a csapat minden egyes tagja hasznosnak érezhesse magát.
A csapatépítés célja, hogy különleges élményt szerezzen minden résztvevőnek.  A csapattagok új szerepeket tapasztaljanak meg a saját csoportjukon belül, kilépve a megszokott, berögződött mindennapi működési körükből.

A jó csapatépítő játék javítja a csoporton belüli elfogadást és megmutatja, hogy milyen jó érzés, amikor egymásnak segítséget nyújtunk.
Mindehhez legalább egy profi játékvezető szükséges, természetesen ez az elvégzendő feladat miatt és a csoport létszámától függően változhat.

A csapatépítő játékok akkor érik el céljukat, ha a csapat résztvevőiben pozitív hatást érnek el. A játékok által fejlődik a memória, empátia és az érzelmi intelligencia.
Segít jobb partnerkapcsolatokat kialakítani. Mindezt a kommunikáció fejlesztésével éri el. Ehhez azonban nyílt kommunikáció és együttműködés szükséges, tehát nincs helye a zárkózottságnak és visszafogottságnak.  Törjük meg a jeget azokkal, akikkel eddig távolságot tartottunk.

Ahogyan a játékok fejlesztik többek között a vitakultúrát is, ezáltal a társas intelligencia is automatikusan fejlődik.
A vidám légkör megteremtése oldja a gátlásokat és jókedv miatt endorfin termelődik, amely kellemes érzést idéz elő.

A jó csapatépítő játék megmozgat, pozitív érzelmi hangolású és humoros.
Vágjuk tehát bele és próbáljuk ki magunkat akár többféle játékban is. Fedezzünk fel a korlátainkat és szakítsuk át azokat.

Recent Posts